SAĞLIKLI SU DA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER NELERDİR?

en kaliteli su arıtma cihazı

SAĞLIKLI SU DA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Sağlıklı Suda Olması Gereken Özellikler Nelerdir ?

Ülkemiz de sağlığa verilen önem günümüzde daha dikkat çekici bir hal almıştır. Bu doğrultu da uzmanların yaptığı araştırmalar sonucu çeşitli mikrop ve kimyasallarla dolu olan damacana sular insan sağlığını çok büyük derecede etkilemektedir.

Turk Su Aritma Mutlu Musteri 2

Sağlıklı Ve Kaliteli Suda Olması Gereken Başlıca Özellikler

Temel sıvı ihtiyacımız olan su yun kalitesinin bozulması birçok hastalığı da beraberinde getiriyor. Sağlıklı ve kaliteli su da olması gereken başlıca bazı özellikleri sayalım;

*Birçok hastalığa sebebiyet verecek mikroorganizmalar içermemelidir.

*Berrak ve en önemlisi kokusuz olmalıdır.

*Suyunuzda katran petrol gibi insan sağlığını tehdit eden kimyasalların açtığı renk ve koku olmamalıdır.

*İçimi yumuşak olmalıdır.

*Suyunuzda kimyasal atıklardan oluşan maddeler ve kimyasal kesinlikle olmamalıdır. Krom, kurşun, cıva gibi bazı kimyasallar sağlığımıza ciddi boyutta zarar vermektedir. Bununla birlikte bazı kimyasalların su da olması suyunuza atık, kirli suyun karıştığının habercisidir.

Peki kendimizden önce düşündüğümüz çocuklarımız için bu etkenler ne kadar tehlikeli olabilir?

“Sağlık şakaya gelmez!”

Özellikle küçük yaştaki çocuklarımızın gelişimi ve direnci tamamlanmadığı için kurşun, cıva, nitrat gibi kimyasallara karşı oldukça hassastır. Suyunuzda ki bu kimyasallar küçük çocuklarımızın zihinsel gelişimini etkilemekle birlikte biz büyüklerde ise kan basıncımızı oldukça yüksek seviyelere taşımaktadır. Zararlı kimyasalları içerisinde barındıran bu su uzun süre içildiğinde böbrek taşı ve ciddi böbrek hastalıklarını da beraberinde getirmektedir.

Su arıtmanın önemini bu okuduklarımızdan sonra daha iyi anladığımızı düşünüyorum. Her zaman söylediğimiz bir şey vardır “Sağlık şakaya gelmez!!”.  Çok doğru bir tespit. Sizde artık bu zararlı kimyasallarla atıklarla ağır metallerle dolu suları tüketmek yerine en kaliteli su arıtma cihazı unvanına sahip Türksu 2020 Delux organik su arıtma cihazı ile sağlıklı , kaliteli ve lezzetli suyun tadına varın. Alkali su seviyesi vücudumuza uygun olan ve mineral açısından zengin olan Türksu ; her zaman ki gibi sağlığınızı ön planda tutuyor.  Kendinizi ve sevdiklerinizi tehlikeye atmayın. Hastalık gelmeden önce sağlığımızın kıymetini bilelim.

Unutmayın sağlıklı su “Türksu Su Arıtma  ”