BİTLİS SU ARITMA

BİTLİS SU ARITMA CİHAZI

BİTLİS SU ARITMA

Bitlis Su Arıtma Cihazı               

Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ilinin, yeraltı ve yerüstü kaynakları son yıllarda uzmanlar tarafından dikkate değer görüldü ve DAP projesi kapsamında, ODTÜ’lü profesörler tarafından incelenmeye başlandı. İncelemeler yapılırken, akış yönleri ve yağış miktarları, hidrojeolojik yapı ve tarım alanları göz önünde bulunduruldu. Araştırmalar sonucunda yapılan açıklamada, proje kapsamında Bitlis’in yeraltı ve yerüstü kaynaklarına daha fazla önem vermeye, arıtımını ve kullanımını artırmaya ve aynı zamanda korumaya çalışılmaya başlandığı söylendi.  

Aritma Cihazi ServisiBİTLİS SU ARITMA CİHAZI

Jeotermal Su Kaynakları Bakımından Zenginlikleri        

Bitlis ili Jeotermal su kaynakları bakımından oldukça zengindir ve su ihtiyacının büyük bir kısmını buralardan karşılar. Aynı şekilde şehirde bulunan maden su kaynakları da su ihtiyacının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Sıcaklığı 10-20 derece arasında değişen maden suları böbrek ve mide hastalıklarına şifa olmakla bilinmekte ve 38-60 derece arasında değişen jeotermal sular ise tarımda ve balık üretimi alanında oldukça faydalıdır. 

Yöredeki jeotermal sular magmatik kökenlidir ve bu sebeple dezenfekte edilmeye ve filtrelenmeye ihtiyacı vardır. Bu sebeple Bitlis ve çevresindeki illerde su arıtma cihazları kullanılmaktadır. Su arıtma cihazları doğal kaynak suyunu alır, filtreler ve insanlara içilebilir, temiz su sağlar. Su arıtma filtrelerinin ve sistemlerinin fiyatları hemen hemen Türkiye geneliyle aynı olmakla beraber, sisteme ve kurulumuna göre değişiklik gösterir. Fakat bu süreçte evlerimizde kullandığımız su arıtma sistemlerinin güvenilir su arıtma ve kaliteli su arıtma cihazı  olması gerekmektedir. Bu sebeple ürünün filtreleri, mekanizması ve kurulumu açısından Türksu bizlere güzel olanaklar sağlamaktadır.