BALIKESİR SU ARITMA

BALIKESİR SU ARITMA CİHAZI

BALIKESİR SU ARITMA

Balıkesir Su Arıtma Cihazı

Günümüz iklim koşullarının değişmesi sık sık ülke ve dünya gündemine konu olan kuraklık; hiç şüphesiz yakın gelecekte insanlık için büyük bir sorun teşkil edecektir. Uluslararası değerlere bakılıp, karşılaştırıldığında  kaliteli su açısından sıkıntılı bir konumda olan ülkemizde bu konuda birtakım çalışmalar yapılması gerektiği aşikardır. Halk bazında ele aldığımızda yapılabilecek en temel adım suyun doğru kullanımıdır. Buna bağlı olarak, özellikle son zamanlarda ülkemizde popülaritesi artan su arıtma sistemlerine ağırlık verilip, toplum bilinçlendirilmelidir.

Marmara Bölgesi’nin ili olan Balıkesir’ i incelediğimiz zaman karşımıza yukarıda bahsettiğimiz konuya çokta zıt şeyler söylemediğimiz açıkça bellidir. Yapılan analizlere göre Balıkesir ili sınırları içerisinde bulunan “İkizcetepeler Barajı” nın doluluk oranı yaklaşık olarak %47 , “Gönen Barajı” nın doluluk oranı ise yaklaşık %44 ‘ tür. Barajlardaki doluluk oranları göründüğü gibi kapasitenin yarısının altında gittiği müddetçe oldukça dikkat edilmesi gerekir. Bunun içinde yukarıda bahsedilen su arıtma sistemlerinin kullanımı sıklaştırılmalıdır.

Turksu Aritma 3 Yollu Musluk

BALIKESİR SU ARITMA CİHAZI

Bazı Firmaların Şehirdeki Su Arıtım Piyasasındaki Önemi

Balıkesir ili geneline bakıldığı zaman “Arıtmax”,“Zirvestar” gibi firmaların şehirdeki su arıtım piyasasında önemli yeri olduğu görülmektedir. Endüstriyel su arıtma cihazlarından ev tipi su arıtma cihazlarına uzanan geniş ürün yelpazeleri ile insanlara uzun vadede oldukça fazla yarar sağlayacak bu tip firmaların ürünleri, kullanım alanına ve kalitesine göre değişik fiyat aralıklarındadır. Endüstriyel bir suyun arıtımı için 2000 Türk lirası bandında seçenekler mümkünken; ev tipi için bu fiyat, ürünün kalitesine göre 800-1600 Türk lirası arasında değişiklik göstermektedir.

Türksu arıtma sizlere bu bağlamda birçok imkan sunmaktadır. Kaliteli su, mineralli su, alkali su ve sağlıklı suyu sizlere tezgah altı cihazlarıyla sizlere ve sevdiklerinize daha sağlıklı bir hayat vaat etmektedir.