Ümraniye Su Arıtma Cihazları

Ümraniye Su Arıtma Cihazları

Günümüzün teknolojisi kullanılarak ev ve işyerlerimizdeki musluklardan akan suyu sağlık açısından içilebilir ya da kullanılabilir hale getiren cihazlara su arıtma cihazı adı verilmektedir.

Arıtılmamış Suyun Sağlık Açısından Zararları Nelerdir?

Şehir suları bünyesinde barındırdığı yabancı maddeler, zararlı mikroorganizmalar pek çok olası hastalığa neden olmaktadır. Arıtılmamış suyun sağlık açısından zararları şunlardır:

  • Kirli suların içerisinde bulunan ağır metaller cilt kanserlerine, lösemiye, beyin tümörlerine neden olmaktadır.
  • Özellikle şehir sularında bulunan bazı zararlı bakteri ve mikroplar ishal, kusa, hepatit gibi su kirliliğinden ortaya çıkan hastalıklara neden olabilir.
  • İyi filtreleme ekipmanları kullanılmayan arıtılmış sularda sıklıkla karşılaşılan endokrin maddesi genetik hasarları hatta kısırlığa bile neden olabilmektedir.

Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?

 İstanbul’da kullanımının bir hayli yoğun olduğu Ümraniye su arıtma cihazları içerisinde bulunan filtreleme mekanizmaları suyun doğal yapısını ve yararlarını bozmadan ideal su kıvamına ulaşmasını sağlamaktadır.

Su arıtma cihazı, musluklardan akan ve kirli su sınıfında olan şehir sularını üç adım ile suda bulunan ve sağlığa zararlı olabilecek bütün maddeleri titizlikle ayrıştırmaktadır:

  1. Adım: Su ile beraberinde gelen katı parçacıklar, ön filtreleme işleminden geçirilir.
  2. Adım: Seramik, granül ya da aktif karbon filtre kullanılarak musluklardan gelen su içerisindeki kimyasal maddelerden ayrıştırılır.
  3. Adım: ‘Ters Ozmos’ olarak bilinen Membran filtreleme işlemi ile gelen su, kurşun, nikel gibi ağır metaller de dahil olmak üzere pek çok zararlı maddelerden arındırır ve içilebilecek veya kullanılabilecek ideal suyun ortaya çıkmasını sağlar.

Su Arıtma Cihazının Bakımı

Su Arıtma Cihazı
Ümraniye Su Arıtma Cihazları

 Şebeke sularının içerisinde zararlı olabilecek bütün maddelerden arındırma işlemini sağlayan arıtma cihazlarının bakımları için iki adet durum bulunmaktadır:

 Birinci Durum: Arıtma cihazlarının parçalarının fonksiyonlarında donma gibi sıkıntılar yaşanmaması için cihazlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Ayrıca filtreler, her yıl bir kere olmak şartıyla değiştirilmelidir.

 İkinci Durum: Yılda bir olarak değiştirilen filtreler ile beraber cihazın içerisinde bulunan su hortumların da değiştirilmesi gerekmektedir. Su hortumlarının değiştirilmesinin temel nedeni zamanla oluşabilecek yosunlaşmanın ya da parçacık kalıntılarının tıkanıklık ve suyun kokusunun değişmesine sebep olmasıdır.

 Bakımlarda dikkat edilmesi gereken bu iki durum hususunda eğer yeterli bilgi ve onarım düzeyine sahip değilseniz, bakımları kendiniz değil uzman teknisyenler ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Su Arıtma Cihazının Kurulumu Nasıl Yapılır?

 Musluklarımızdan akan suları arındırılmasını sağlayan Ümraniye su arıtma cihazları kurulumu için yapılan dört adet işlem bulunmaktadır:

  1. İşlem: Su arıtma filtre yuvası içerisinde toplamda 5 mikron civarında filtre bulunmaktadır. Bu filtre türü ilk su girişinin hemen altına takılıp, üzerindeki ambalaj çıkartılır.
  2. İşlem: Blok karbon filtre ilk takılan filtrenin hemen yanına takılır.
  3. İşlem: 1 mikron filtre bulunan son filtre yuvaya takılır. Ardından yuvanın içerisine ‘Ters Ozmos’ olarak bilinen Membran monte edilerek, su hortumu yeniden takılır.
  4. İşlem: Membran su arıtma filtresini arıtma cihazına monte ettirdikten sonra atık suyun atılacağı boru da bağlandıktan sonra arıtma cihazının kurulumu tamamlanmış olur.

 Yukarıdaki 4 işlemin ardından hızlıca bağlanan Su Arıtma Sisteminin benzersiz ideal su deneyimini tadabilmek için Ümraniye su arıtma cihazı tercih edebilirsiniz.

Ümraniye Su Arıtma Cihazı Firmaları

Siz de şehir sularının kirliliğinden yorulduysanız ve arıtma cihazlarının benzersiz deneyimi için Ümraniye’deki arıtma cihaz firmalarına ulaşabilir ya da firmalara dair yorumları okuyarak aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca fiyat açısından da bakıldığında ümraniye su arıtma cihazı fiyatları oldukça uygun bir seviyededir.

Su Arıtma Cihazı
Ümraniye Su Arıtma Cihazları