Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

SU ARITMA CİHAZI FİYAT FARKLILIKLARI

su arıtma cihazı fiyat farklılıkları

SU ARITMA CİHAZI FİYAT FARKLILIKLARI

İçme suyunuza yılda binlerce lira ödemekten sıkıldınız yada gün içinde belki de yüzlerce tanımadığınız elin değdiği, virüs ve bakterilerin yaşamaktan keyif aldığı plastik şişe -damacanaları mutfağınıza sokup  sağlığınızı riske atmayı reddedip;  daha kaliteli, hijyenik, kolay ulaşılabilir bir içme suyu arayışına girdiniz ve evinize – işyerinize bir su arıtma cihazı satın almaya karar verdiniz, ardından hemen bilgisayarınızın arama motoruna su arıtma cihazı satın al , en iyi su arıtma cihazı , su arıtma cihazi tavsiye  gibi ibareler yazarak araştırmaya koyuldunuz.

Bu esnada görüyoruz ki tüm avrupadan sonra artık ülkemizde de bilinçli tüketicilerin evlerinde ve iş yerlerinde sıklıkla tercih ettikleri su arıtma cihazlarının fiyatları firmadan firmaya, modelden modele değişiklik gösteriyor ve ürün yelpazesinin de oldukça geniş olduğu göze çarpıyor. Her geçen gün artan farkındalık ile beraber su arıtma cihazlarına olan talep de aynı oranda artmakta ve bu da su arıtma cihazı satan firmalara, müşterilerine farklı fiyatlarda alternatif modeller sunmak konusunda olanak sağlamaktadır.

Piyasada çoğu su arıtma cihazı birbirine benzer fakat görünüşte aynı gibi gözükseler de içerik ,malzeme ve çalışma sistemleri oldukça farklıdır ve maalesef çoğu tüketici hangi su arıtma cihazının daha iyi , hangisinin onların ihtiyaclarını karşılayabilecek kapasitede olduğunu anlayabilmeleri için yeterli objektif ve kesin bilgiye ulaşamamaktadır. Bunun sonucunda kafaları karışabiliyor yanlış seçimler yapıp memnun kalmayıp pişman olma durumu sıklıkla yaşanabiliyor.

İnsanları tereddüte düşüren bir diğer unsur ise su arıtma cihazı fiyatları. Bazıları piyasa ortalaması fiyatlarının çok üzerinde seyrederken bazı ürünler de ortalamanın çok altında alıcı bulabiliyor. Bu durumda yüksek fiyatlı olan ürünün ileri teknolojisi ve kalitesinden dolayı mı yüksek fiyatlı, yoksa fazladan kar elde etme amacı mı taşıdığı iyi analiz edilmelidir. Aynı şekilde düşük fiyatlı olan su arıtma cihazı sağlıklı mıdır? Sorusuna cevap bulabilmek için su arıtma cihazları hakkında birtakım temel bilgilere  sahip olmanız gerekir.

Türksu Arıtma ailesi olarak yanlış seçimler yapıp zaman ve paranızın boşa gitmemesi adına ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için su arıtma cihazı alırken bilmeniz gerekenlerive su arıtma cihazları arasında fiyat farkı yaratan temel unsurları sizler için derledik;

Su arıtma cihazı fiyatlarını etkileyen faktörler:

  1. Su Arıtma Cihazı Teknolojisi:

Su arıtma cihazı sağlıklı mı? sorusuna yanıt bulacağınız, ürünün fiyatının karşılığını verip vermediğine karar verebileceğiniz en önemli noktası cihazın teknolojik içeriğidir. Bunu birkaç alt başlık ile inceleyebiliriz;

  • Su Arıtma Sistemi: Ters Ozmos teknolojisine sahip olduğuna emin olun.

Arıtma birçok yolla gerçekleştirilebilir (dezenfeksiyon, elektrodiyaliz gibi) ancak dünyada en güvenilir sistem ters ozmoz (reverse osmosis) ‘dur. Bu sistem diğerleri ile karşılaştırdığımızda zararlı maddeleri  en geniş filtreleme özelliğine sahiptir ve  şuan dünyada kullanılan en gelişmiş teknolojidir.

  • Filtre Aşamaları : İyi bir su arıtma cihazı en az beş filtreden oluşmalıdır extra mineral filtresi de olan cihazlardan elde edilen sular  mükemmele en yakın değer ve tada sahiptir.

Bir su arıtma cihazında olması gereken filtreler sırasıyla sediment, blok karbon, gac karbon, tatlandırıcı, membran ve mineral-PH filtreleridir  bunlar bir su arıtma cihazının yapıtaşı gibidir, saydığımız 6 filtrenin üzerinde daha çok filtresi var olarak fahiş fiyatlara satılan ürünler bu 6 filtrenin yaptığı görevler dışında ek birşey yapmaz bu sadece satış stratejisidir. Dip not! Daha fazla filtreli bir ürün almak yıllık daha fazla filtre değişimi yani maliyeti arttırmak demektir, satın alırken bunu da göz önünde bulundurmayı unutmayın.

  • Filtrelerde organik hammaddeler kullanıldığına emin olun : Buna örnek olarak mineral filtresini verebiliriz. Mineral filtreleri içinde kullanılan mineral taşlarının doğal, organik taş olduğundan emin olmalısınız. Tatlandırıcı filtreler de mutlaka coconut gibi gerçek meyve özlerinden yapılmış olmalı ve yapay tatlandırıcı içermemelidir.
  • Musluğunuzdan akan suyun basınç değerinden emin olun ! : Suyunuzun basıncı ortalama 3 bar’dan düşük ise pompalı bir ürün almalısınız aksi taktirde suyun üretim hız ve kapasitesi düşer, filtrelerin ömrü kısalır.

2. Ürün Sertifikaları :

Ürünün Dünya Sağlık Örgütü tarafından birçok testten geçirilerek verilen NSF sertifikası gibi uluslararası geçerliliği olan bir sertifikası olup olmadığı ürünün fiyatını belirlemekte büyük bir etkendir. NSF yada TSE belgeleri gibi yasal geçerliliği olan belgeleri olup olmadığına emin olun. Cihazının sadece 1 parçasına yada filtresine NSF sertifikası alan firmalar cihazımız SNF sertifikalıdır diye sizi manipüle edebilirler burda önemli olan husus Türksu Arıtmanın Delüx modelinde olduğu gibi tüm parçalarının ve filtrelerinin hatta deposunun bile NSF sertifikalı olması hususudur.

3. Satın Alacağınız Firmanın Güvenirliliği :  Ürün satın alacağınız firmanın sitesinin güvenilirliliğini mutlaka kontrol edin , emin olmadığınız sitelere kart bilgilerinizi girmekten kaçının, birçok dolandırıcı site piyasanın çok altında fiyatlar koyarak müşteri çekmeyi başarıp , birçok vatandaşımızı mağdur etmektedir bunlardan kaçınmak için siteyi, markayı iyice araştırıp, iletişim numarası, teknik destek,  müşteri hizmetleri  gibi olası bir durumda ulaşabileceğiniz yetkili kişiler bulunmayan firmalardan ürün satın almaktan kaçınınız.

4. Servis ve Yedek Parçala Desteği: Ürünü satın aldığınız firmanın mağdur olmamak adına montaj kurulum servisi olup olmadığını araştırın, ayrıca filtreler periyodik zamanlarda değiştirileceği için firmanın filtre değişim hizmeti olduğuna da emin olmalısınız.

5. Kullanıcı Yorumlarını Mutlaka İnceleyin : Firmaya yapılan yorumları incelemek hem ürünler  hakkında daha çok fikir sahibi olmanızı sağlayacak, hem de firmanın güvenilir olup olmadığı konusunda size ışık tutacaktır.

6. Şikayet: ürünü satın almayı düşündüğünüz firma hakkında önceden ürün satın alıp mağdur olan ve firma hakkında şikayetvar.com a şikayet eden müşterilere çözüm sunup sunmadıklarına dikkat ediniz.