Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Silivri Su Arıtma Cihazı

Silivri Su Arıtma Cihazı

Su arıtma sistemleri, başta nüfus yoğunluğu ile ülkemizin birincisi olan İstanbul gibi şehirlerin gereksinim duyduğu en önemli cihazlardan biridir. Yoğun kirli şehir sularının olduğu Silivri su arıtma cihazı kullanımının fazla olduğu ilçelerin başında yer almaktadır.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

 Hayatımızın en büyük yaşam kaynağı olan su, artan nüfus ve kullanılan nakliye yöntemlerinden ötürü gün geçtikçe kirlenmekte ve sağlığımız için tehlikeli olabilecek boyutlara kadar ulaşmıştır. İşte tam bu anda imdadımıza yetişen su arıtma cihazı, suyun doğal yapısını ve sağladığı yararları bozmadan ideal su seviyesine getiren günümüz teknolojisinin en büyük icatlarından biridir.

 Su arıtma sistemleri, musluklarımızdan akan kirli suyun temiz suya çevirmesi sadece 3 temel adımda gerçekleşmektedir:

  1. Adım: Barajlar, göller veya yeraltı kaynaklarından gelen suyun içerisindeki katı parçacıklar ön filtreden geçirilerek, parçacıklardan temizlenir.
  2. Adım: Granül, aktif karbon ya da seramik filtre kullanılarak gelen parçacıklardan arındırılmış su, içerisindeki kimyasal bileşenlerinden ayrıştırılır.
  3. Adım: Membran filtreleme işlemi ile, halk tarafından ‘Ters Ozmos’ olarak bilinir, nikel, kobalt, bakır, demir gibi ağır metallerden arındırılır ve PH ayarlamaları da yapıldıktan sonra içilebilecek ya da kullanılabilecek suyu ortaya çıkarır.

Arıtılmamış Suyun Vücuda Zararları

Musluklardan akan şehir suları içerisinde yabancı maddeler, mikroorganizmaları ev sahipliği yapmaktadır. Musluk sularının içerisinde bulunan bu maddeler, pek çok olası hastalığa neden olabilmesinin yanı sıra birçok zararı da bulunmaktadır. İşte arıtılmamış suyun vücudumuza verdiği zararlar şunlardır:

su arıtma cihazı
  • İyi filtreleme yapılmamış şehir sularında sıklıkla karşılaşılan bazı zararlı virüsler, mikroplar ve bakteriler ishal, kusma, hepatit gibi su kirliliğine bağlı olarak ortaya çıkan birçok hastalığa neden olabilmektedir.
  • Özellikle sanayi sularının içerisinde bulunan nikel, kobalt, demir, bakır gibi ağır metaller kanser, lösemi, beyin tümörü gibi birçok ölümcül hastalığa neden olmaktadır.
  • Suyun taşındığı kanalların temizlenmemesinden dolayı, içerisine karışan Endokrin maddesi kısırlığın yanı sıra tedavisi bir hayli güç olan Wilson hastalığına neden olabilmektedir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Nasıl Alınmalıdır?

Silivri su arıtma cihazı, hem beden hem de ruh sağlığı açısından yararı olduğu gibi, damacana gibi sürekli faktörlerden kurtulacağınız için maddi açıdan kazanç yapmanıza da olanak sağlar. Günümüz teknolojisinin, yoğun nüfusa ve şehirleşmeye bağlı olarak artan kirli suyun giderilmesine yardımcı olan en büyük nimetlerin birisidir. En iyi su arıtma sistemi için derin bir arayışa çıktıysanız, yazımızı okuduktan sonra firmalar ile iletişim kurarak ya da firmaların kullanıcı yorumlarını okuyarak ihtiyacınıza ve cebinize en uygun Silivri su arıtma cihazını tercih edebilirsiniz.

Silivri Su Arıtma Cihaz Fiyatı

Hayatımızın en önemli bir besin ve yaşam kaynağı olan su, insan vücudunun işleyişinde önemli bir role sahiptir. İnsan vücuda yiyecek olmadan birkaç hafta kadar dayanabilirken, su olmadan en fazla 3 gün yaşayabilirsiniz. Bunun en temel sebebi ise vücudumuzdaki her sistem, hücre ve dokuların faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi için suya ihtiyacı olmasıdır.

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde, özellikle son zamanlarında kirli su oranı endişe verici derecede artışa geçmiş, birçok insan da %100 sağlıklı ve taze su için su arıtma sistemi arayışına çıkmıştır. Durum böyle olunca da firmalar her türlü sağlık açısından onay almış Silivri su arıtma cihaz fiyatını, herkesin bu hizmetten yararlanabilmesi için 500₺ gibi oldukça düşük bir rakamdan başlatmıştır.