Şile Su Arıtma Cihazı

su-aritma-cihazi

Şile Su Arıtma Cihazı

İstanbul’un Şile halkı, her geçen gün kirlilik seviyesi artan şebeke ve musluk sularına karşı önlem almak amacıyla en iyi su arıtma sistemi için yoğun bir araştırma içerisine girmişlerdir. Şile su arıtma cihazı firmaları, birbirinden kaliteli ve güvenli cihazları ile kirli suların arıtılması hususunda yardımlarına hızlıca yetişiyor.

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Canlıların temel yaşam kaynağı olan su, kaynaklardan musluklarımıza kadar gelene kadar birçok işlemden ve temizlik hususunda güven vermeyen yollardan geçmektedir. Su arıtma cihazı, içtiğimiz ya da kullandığımız suyun içerisindeki kimyasal maddeler, vücuda zararlı mikroorganizmalar gibi olumsuz bileşenleri özel filtreler yardımıyla arındıran, günümüz teknolojisinin en gelişmiş eseridir. Arındırma işlemlerini yaparken dezenfeksiyon, filtrasyon, elektrodiyaliz, ters ozmos, çöktürme gibi birçok temizleme yöntemi kullanmaktadır.

Su Arıtma Cihazının En Önemli Elemanı: Filtreler

Oldukça kısa bir süre içerisinde kirli suyu temiz ve içilebilir düzeye getiren su artıma sistemi evlerinizde kullanabildiğiniz gibi işyerlerinde de sıklıkla kullanıldığı için, daha iyi bir arıtma deneyimi için zamanla yeni ve işlerini başarıyla yapan yeni filtre çeşitlerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Günümüzün çığır açan teknolojisinin su arıtma sistemlerini ileri bir seviyeye taşıyan filtre çeşitleri şunlardır:

Su Arıtma Fiyatları
Şile Su Arıtma Cihazı
  • Ön Karbon Filtre: Su içerisindeki çeşitli organik bileşenleri, klor gibi koku ve tat bozukluğuna neden olan maddeleri ayrıştırır.
  • Membran Filtre: Su içerisinde bulunan organik bileşenlerin yanı sıra sağlığa zararlı olabilecek mikroorganizmaları ve kurşun, nikel gibi ağır metalleri oldukça titiz bir şekilde ayırır.
  • Tortu Filtresi: Ters Ozmos işlemini sağlayan Membran filtrenin tıkanmasını önler ve suyun içerisinde çözünmeyen kum gibi irili ufaklı parçacıkları ayırır.
  • Inno-Sense Filtre: Karbon ve kokuyu önlemek için özel olarak kullanılan filtrelerin arasına konulan bu filtre çeşidi, suyun standart rengine ve tadına erişilebilmesini sağlar.
  • Anti-Bakteriyel Filtre: Suyun içerisinde virüs, bakteri gibi mikroorganizmaları ayrıştırarak suyun sürekli olarak sağlıklı kalmasını sağlar.

Neden Su Arıtma Cihazı Alınmalıdır?

İstanbul’un en kirli şebeke suyuna sahip ilçelerden birinde yoğun bir şekilde kullanılan Şile su arıtma cihazı, suyun içerisindeki bakterilerden, sağlığa ve çevreye zarar verebilecek maddeleri arındırarak ideal seviye getirmesi gibi birçok faydası bulunmaktadır:

  • Musluk sularını halk arasında ‘yumuşak su’ olarak anılan içilebilir bir seviyeye getirmekle beraber, bu su ile beraber yapılan yemeklerin, çayların, kahvelerin daha lezzetli olmasını da sağlar.
  • Barajlar, göller, yeraltı gibi kaynaklardan toplanan sular birçok işlemden geçerek evlerimize kadar gelmektedir. Her ne kadar defalarca filtreleme işlemleri ile temizlense de, kanalların temizliği olması gereken düzeyde olmadığı için içerisinde barındırdığı sağlığa zararlı olabilecek ağır metalleri, mikroorganizmalardan ayrıştırır.
  • Suyun içilebilmesi için uygun olan PH oranını ayarlar.

Yukarıda belirtilen faydalar gibi su arıtma cihazlarının birçok faydası bulunmaktadır. Eğer sizde içerisinde sağlığınıza zarar verebilecek maddelerin olduğu şebeke ve musluk suları yerine taptaze ve %100 sağlıklı bir suya sahip olmak istiyorsanız Şile su arıtma cihazlarını tercih edebilirsiniz.

Şile Su Arıtma Cihaz Fiyatları

Milyonlarca yıldır canlıların varlığını sürdürebilmelerini sağlayan, hayatımızın ve Dünyamızın en önemli elementi olan su, gerek nüfus fazlalığı gerek te küresel ısınmanın da etkisiyle gün geçtikçe kirlenmektedir. Kirlenen suyun önüne geçmemizi sağlayan arıtma sistemleri, tıpkı kaynağından çıkmışçasına, bize taptaze bir su deneyimi sağlamaktadır.

İstanbul’un saygın ilçelerinden biri olan Şile’de oturup, hazır sulara ve şebeke sularına nazaran daha güvenli ve daha lezzetli olan suyun eşsiz deneyimine herkesin ulaşabilmesi için Şile su arıtma cihazı fiyatları oldukça makul seviyelerden başlamaktadır.