Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Sarıyer Su Arıtma Cihazı

Sarıyer Su Arıtma Cihazı

Milyonlarca yıldır hem Dünya’yı hem de üzerinde yaşamakta olan canlıların yaşamlarını sürdürmesini sağlayan hayatımızın temel besin kaynağı olan su, son zamanlarda artan nüfus yoğunluğu ve buna bağlı olarak gerçekleşen şehirleşme ile giderek kirlenmektedir. Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre önümüzdeki 15 yıl içerisinde su kıtlıkları yaşanmasının muhtemel olduğu ortaya çıkmıştır. Bu olası kıtlıkların temel nedeni başında ise suyun giderek kirlenmesidir.

 Su arıtma teknolojileri arasından en kaliteli, en güvenilir ve en son teknolojiyi kullanan İstanbul’un en yoğun nüfusa sahip bölgelerinden biri olan Sarıyer su arıtma cihazı, su içerisinde sağlınıza ve evinizde kullandığınız eşyalarınıza zarar verebilecek her türden maddeyi %100 şekilde ayrıştırarak, ideal bir su seviyesine getirir.

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Baraj, göl ve yeraltı kaynakları gibi dağıtım merkezlerinden çıkan şehir suları, güvenilir olmayan filtreleme işlemlerinden ve temizliği hususunda şüphe olan taşıma kanallarından geçerek evlerimize kadar ulaşmaktadır. Dışarıdan her ne kadar bakıldığında musluk suyunun standart bir sudan farkı yokmuş gibi gözükse de, mikroskop altında işin değiştiği rahatlıkla gözükmektedir.

Sarıyer su arıtma cihazı, musluklarımızdan gelen kirli şehir sularını içerisinde bulundurduğu filtreleme ve PH dengeleme sistemiyle içilebilecek, ideal bir seviyeye getiren teknolojinin bir mucizesidir.

Sarıyer Su Arıtma Cihazı Nasıl Kurulur?

Musluklarımızdan akan kirli şehir sularını oldukça kısa bir süre içerisinde, içilebilecek ideal su kıvamına getiren su arıtma sisteminin kolay ve hızlı bir kurulumu vardır:

  1. İlk olarak su arıtma filtresinin yuvası içerisinde toplamda 5 makron adedinde filtre bulundurmaktadır. Bu 5 makron değerine sahip filtre çeşidi, su girişinin hemen altına takılır ve üzerindeki ambalajı yavaşça çıkarılır.
  2. Blok karbon filtre, 5 makron filtrenin hemen yanına takılarak üzerindeki ambalaj yavaşça çıkarılır.
  3. 1 mikron değerinde filtre bulunan son filtre yuvanın en üstüne takılarak ‘Ters Ozmos’ görevini üstlenen Membran filtresi monte edilir ve su borusu takılır. Ardından da, suyun depolanacağı su tankı takılarak arıtma sisteminin kurulumu başarıyla tamamlanır.

Ancak arıtma sistemlerinin kurulumu hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi değilseniz, cihazın sistemini yanlış kurmamak ya da kurum esnasında cihaza zarar vermemek için uzman teknik servisi kadrosunda bulunduran Sarıyer su arıtma cihazını tercihedebilirsiniz.

Sarıyer Su Arıtma Cihaz Bakımı

Şehir ve şebeke sularının içerisinde bulunan, vücudumuza zararlı olabilecek bütün maddelerden arındırma işlemini sağlayan su arıtma sisteminin bakımı için dikkat edilmesi gereken 2 durum dışından başka harici hiçbir bakıma ihtiyaç duymamaktadır. İşte arıtma sistemi bakımı için dikkat edilmesi gereken 2 durum şudur:

su arıtma cihazı
  1. Durum: Su hortumları yıllık olarak değiştirilmelidir. Bunun temel nedeni ise zamanla boruların içerisinde kirli sudan kaynaklı tortu birikmesi ve yosunlaşmanın olabilme ihtimalidir. Eğer su borusu değiştirilmez ve kullanılmaya devam edilirse, borular tortudan tıkanabilir ya da yosunlardan ötürü su da kötü bir koku meydana gelebilir.
  2. Durum: Dikkat edilmesi gereken en önemli bir durumdur. Yılda bir kez olmak şartıyla cihazın hizmetinden %100 verimli olarak yararlanabilmeniz için filtrelerini değiştirmeniz gerekmektedir.

Sarıyer Su Arıtma Cihaz Fiyatı ve Firmaları

Şehirlerin, içeriğinde ne olduğunu bilmediği musluk sularından yorulmuş biriyseniz ve sağlınız için cihaz arayışına çıktıysanız, sağlık güvencelerine sahip birbirinden kaliteleri firmalar sundukları ideal temiz su hizmetinden herkesin yararlanabilmesi için Sarıyer su arıtma cihazı fiyatını oldukça uygun bir fiyat etiketleriyle satışa sunmuşlardır.