İSTANBUL SU ARITMA

İSTANBUL SU ARITMA CİHAZI

İSTANBUL SU ARITMA

İSTANBUL SU ARITMA CİHAZI

Türkiye’nin 81 ili içerisinde yer alan İstanbul ülkemizin en kalabalık şehridir. Kalabalık olmasının yanı sıra tarihi
bulguları mekanları ve sosyokültürel yapısının çeşitli olması açısından da büyük öneme sahiptir. Net bir iklime sahip olmayan İstanbul birçok iklimi özelliklerini bünyesinde barındırır. Akdeniz, Karadeniz ve Balkan ikliminin de etkisinde kalır. Genel olarak yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlıdır. sıcaklık yıl içerisinde en düşük 14  dereceyi görmüştür. Kar yağışlı gün sayısı maksimum 10 gündür. Bu nedenle ilkbaharda kar erimelerinden kaynaklanan tatlı su kazanımından çok yararlanılmaz. Kimi zaman yaz aylarında 44 dereceyi bulan İstanbul iklimi nemli olması ile de vatandaşına zor günler yaşatmaktadır.

Turk Su Aritma Mutlu Musteri 10

İSTANBUL SU ARITMA CİHAZI

İstanbul Su Arıtma

2017’de 15 milyon 29 bin 231 nüfusa sahip olan İstanbul 2018’de tahmini olarak bu sayının 200 bin fazlasıdır.  İstanbul nüfusu gün geçtikçe artmaktadır. Ülkemizin önemli dış meselelerinden biri olan Suriye sorunu nüfusun artmasında önemli sebeplerindendir. Bu hızlı nüfus artışı su tüketimini de olumsuz yönde etkilemektedir.

İstanbul düz ve geniş bir alana sahip olduğundan burada sanayi ve ticaret oldukça gelişmiştir. Coğrafi konumu nedeniyle birçok tacir ve iş adamlarının güzergahında bulunmaktadır. Artan nüfusu ile beraber sanayinin de giderek gelişmesi önemli özelliklerindendir. İstanbul’da bulunan en büyük Akarsu Riva Çayı’dır. Ayrıca Karasu, İstinye, Sazlıdere, Göksu ve birçok dere bulunmaktadır. Gelişen sanayisine gün geçtikçe  hız katan İstanbul’da sanayinin yapabilmesine imkan sağlayan asıl varlık sudur. Kağıt boya ve petrol imalatı gibi birçok işletmede suya ihtiyaç vardır. Yaşama maliyeti oldukça pahalı olan İstanbul’da hazır suya verilen para da oldukça gereksizdir ve fazladır. Ayrıca kalabalık ailelerin fazla sayıda olması ev içi tasarrufa verilen önem doğrultusunda halkın su arıtma cihazlarını almasına ortam hazırlamıştır. Öte yandan su tüketiminde kullanılan sayısız pet şişeler sokaklara atılmakta, doğada atıklara sebep olmaktadır. Çevre kirliliğine sebep olmaması, daha ekonomik ve hesaplı olması sebepleriyle su arıtma cihazları tavsiye edilmektedir. İstanbul su arıtma cihazı için Türksu arıtma sistemleri hizmet vermekten mutluluk duyar.