En İyi Su Arıtma Cihazı Hangi Marka ?

turk-su-aritma

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangi Marka ?

 

Pompalı mı olmalı yoksa pompasız mı?

Şebeke basıncınız yetersiz ve musluğunuzdan akan su tazyikli değilse pompalı yani motorlu cihaza ihtiyacınız yok demektir. Genelde Marmara bölgesi dışında yaşayanların dikkat etmesi gereken bir konudur. Şebeke suyunuzun basıncı eğer 3 bar altında ise cihazınızdan verim alabilmek ömürlük kullanmak ve sorunsuz kullanmak istiyorsanız pompalı cihaz tercih etmelisiniz.

9481896919090

Kaç Aşamalı Filtresi Olması Gerekir?

Peki yeterli verim alabilmek ve sağlıklı su içmek için tercih edeceğiniz arıtma cihazınız kaç aşamalı filtre ye sahip olmalıdır?

Tercihiniz Türksu 2013 Delux organik kapalı kasa su arıtma cihazı olmalıdır. 6 filtre 7 aşamadan oluşan ve Türkiyenin en iyi su arıtma cihazı olarak adını duyuran Türksu sizi bütün endişelerinizden kurtarıyor.

İlk 3 filtre suyunuzun içerisindeki tortu ağır metaller vb maddeleri temizler daha sonra mineral filtreden geçer  ve suyunuzu mineralli su haline getirir. Peki nedir bu mineraller?

Kalsiyum: kemik gelişimi ve diş sağlığınız için

Sodyum: vücudun elektrolit dengesini kurar su kaybını önler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

Potasyum: Kalbin, kasların, sinir sisteminin çalışması ve kandaki glikoz seviyesinin devamlı olarak korunması için gereklidir.

Daha sonra alkali filtreden geçer.

Suyunuzun  PH seviyesini yükselterek, PH değerini 8.0’in üzerine çıkarır ve size alkali su içmenin keyfini yaşatır.  Daha sonra membran filtreden geçerek en ufak bakterileri dahi süzer ve son olarak tatlandırıcı filtreden geçerek tat ve doku kazandırarak yumuşak içim sağlar.

Acık kasa mı yoksa kapalı kasa mı tercih etmeliyim?

Gelelim çok sık sorduğunuz son maddemize! Açık kasa su arıtma cihazı mı olmalı yoksa kapalı kasa arıtma sistemi mi?

Havuzlu sistem olan açık kasaya göre kapalı yani inline filtre cihaz daha avantajlıdır. Hem filtreler ve su tankı kapalı kasanın içinde olduğu için görüntü kirliliği yapmaz hem de kapalı kasa açık kasa gibi hava geçirmez. Kapalı kasa cihazlarda filtre değişim süreleri daha esnek olduğundan uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Su arıtma filtre değişimi yaptığınızda kapalı kasa olan cihazınızı tamamen yenilemiş olursunuz. Fakat açık kasa cihaz da filtre havuzlarını değil sadece içerisindeki filtreleri değiştirdiğinizden zaman sonra filtre havuzlarınız deformasyona uğrar.

Türksu 2013 Delux organik kapalı kasa su arıtma cihazı sizlere bu saydığımız sahip olmanız gereken bütün olanakları sağlamaktadır. En kaliteli su arıtma cihazı acaba hangisi diye sorduğunuz da artık fazla düşünmenize gerek yok. Türksu ailesi olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Bizi tercih ve tavsiye ettiğiniz için teşekkür ederiz