DİYARBAKIR SU ARITMA

DİYARBAKIR SU ARITMA CİHAZI

DİYARBAKIR SU ARITMA

Diyarbakır Su Arıtma Cihazı

Araştırma ve istatistiklere göre, Türkiye’de bulunan su miktarının, kullanılabilen verimli su miktarına oranı oldukça düşük seviyelerde. Bu konuyla ilgili ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği)’nin yaptığı birçok röportaj ve araştırmaya göre Türkiye’deki suların çoğu verimli bir şekilde kullanılamamakta. Ülkemizde yıllık kişi başı 1600 m3 su düşmekte. Fakat dünya değerlendirme standartlarına göre eğer bir ülkede kişi başıma düşen yıllık su miktarı 1000-2000 m3 arasında ise o ülke su sıkıntısı çeken ülkeler arasında bulunmakta. Bu demektir ki, ülkemizin kısa süre içerisinde su arıtma sistemlerini bölgelerde ve şehirlerde yayması ve hızlandırması gerekmektedir.

Global istatistiklerle karşılaştırdığımızda, Türkiye’de su arıtım oranı diğer ülkelere nazaran oldukça düşük seviyelerde. Su arıtılıyor fakat yeterli değil. Nüfusu fazla olan şehirlerde su arıtımı artarken, nüfus düştükçe dezenfekte edilen su oranı düşmeye başlıyor. Özellikle köy, kasaba gibi yerlerde su arıtımı yok denecek kadar az düzeyde. 

 Su Aritma Cihazi Saglikli Mi

DİYARBAKIR SU ARITMA CİHAZI

Popüler Su Arıtma Cihazlarının Başta Gelenleri

Türkiye’nin Diyarbakır şehrini ele aldığımızda değişik markalarda su arıtma sistemleri bulabiliyoruz. Has su arıtma, Diyarsu, Safir, Claris, Dora ve benzeri şirketler, popüler su arıtma sistemleri şirketlerinin başında gelmektedir. Diyarbakır’da üretilen çoğu su arıtma cihazları 1 litreden 1 tona kadar su filtreleyip depolayabilir. Cihazlar, tezgah üstü arıtma sistemi, ev ana giriş arıtma sistemi, endüstriyel su arıtma sistemi ve 9 aşamalı su arıtma sistemi gibi birkaç çeşitten oluşmaktadır. Pompalı-pompasız, açık kasa-kapalı kasa gibi modelleri olan cihazların fiyatları modeline göre değişkenlik gösterir. 

Diyarbakır’da tezgah altı su arıtma sistemleri genel olarak 1200-1700 tl arasında değişiyorken, tezgahüstü cihazlar 150-1000 tl arasında değişmekte. Bunun dışında büyük fabrikalar, okullar ya da ofisler için su filtreleyen arıtma sistemleri (endüstriyel arıtma sistemleri) net bir fiyat aralığına sahip olmamakla birlikte  yaklaşık olarak 4000-10000 tl arasında değişmektedir.

Mineralli su, alkali su, sağlıklı su ve kaliteli su arıtma sistemine sahip olan Türksu arıtma Diyarbakır su arıtma kapsamında da sizlere yardımcı olmaktadır.